Joanna Krężelewska

Karlino: Mieszkania w przedświątecznym prezencie. Blok z numerem 4 już czeka na mieszkańców

26 rodzin, w sumie 80 osób, już od wczoraj może myśleć o tym, jak wyposażyć i zaaranżować wnętrze mieszkania. W przyszłym roku tak samo cieszyć się będą Fot. Radek Koleśnik 26 rodzin, w sumie 80 osób, już od wczoraj może myśleć o tym, jak wyposażyć i zaaranżować wnętrze mieszkania. W przyszłym roku tak samo cieszyć się będą kolejne 54 rodziny.
Joanna Krężelewska

26 rodzin odebrało w środę klucze do mieszkań w czwartym już bloku na osiedlu „Biedronka”. W przyszłym roku do użytku oddane zostaną dwa kolejne budynki.

Dokładnie pół roku temu świętowano zamknięcie stanu surowego czwartego z ośmiu zaplanowanych w tym miejscu bloków. Teraz już rodziny mają klucze do własnego „M”, a i plany samorządowców się zmieniły - osiedle będzie się składać nie z ośmiu, ale aż z piętnastu bloków. - Planujemy też w tym miejscu budowę przedszkola, być może również żłobka, bo łącznie będzie tu mieszkać ponad tysiąc osób - wskazał burmistrz Karlina Waldemar Miśko. Do maja ma być już gotowe boisko z placem zabaw. Będzie tu można grać w koszykówkę i siatkówkę, na kibiców czekać będą trybuny.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.