Karetka w Lejkowie i lekarz w karetce w Darłowie zostają. Jest decyzja!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Wojciech Kulig

Karetka w Lejkowie i lekarz w karetce w Darłowie zostają. Jest decyzja!

Wojciech Kulig

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz poinformował, że karetka w Lejkowie i lekarz w karetce w Darłowie zostają.

W Urzędzie Miejskim w Sławnie podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Marka Subocza, wicewojewody zachodniopomorskiego pojawiły się nowe informacje w sprawie karetki w Lejkowie i lekarza w karetce w Darłowie. Wicewojewoda zapewnił, że zostanie przedłużona umowa na karetkę i na lekarza. - Umowa na karetkę w Lejkowie zostanie przedłużona do 30 czerwca 2018 roku. Co do dalszego funkcjonowania tej karetki decyzje w tej sprawie będziemy podejmowali w czasie późniejszym. Oczywiście zaznaczam, że opieramy się na danych statystycznych, które są dla nas wykonywane - informuje Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski.

To jak ważne jest funkcjonowanie pogotowia ratunkowego w Lejkowie potwierdzają statystyki. Z ostatnich danych wynika, że od 2014 roku karetka coraz częściej uczestniczy w akcjach. Średnio 2 razy dziennie wyjeżdża w teren. Przy czym ten wskaźnik ma tendencję wzrostową. Zadowolenia nie kryją władze gminy Malechowo, dla których karetka od początku była bardzo ważną sprawą. Przypomnijmy, że walka o pogotowie rozpoczęła się już w roku ubiegłym, gdy po raz pierwszy pojawił się pomysł likwidacji zespołu w gminie Malechowo. Wójt Radosław Nowakowski prowadził rozmowy z wicewojewodą, bo pierwotnie karetka miała zostać przeniesiona do Kołobrzegu. Pomysł ten spotkał się z zadowoleniem ze strony władz kurortu, jednak wywołał oburzenie w gminie Malechowo.

- Cieszę się, że ta sprawa stała się problemem całego powiatu. Trzeba pamiętać, że karetka do złamanego palca nie jedzie. To są na dobę dwa wyjazdy. Jestem zadowolony z tej decyzji, ale zdaję sobie sprawę, że ten problem za rok wróci - mówi nam Radosław Nowakowski, wójt gminy Malechowo. Protesty pomogły. W walce o pogotowie brało udział wielu samorządowców. Wiadomo na pewno, że karetka pozostanie przynajmniej do 30 czerwca 2018 roku. Dobre wiadomości są też dla Darłowa. Z informacji, które przekazuje wicewojewoda wynika również, że lekarz w karetce w Darłowie też pozostanie. Przypomnijmy, że lekarz miał być tutaj tylko w sezonie letnim. Ta informacja także spotkała się z oburzeniem. Protestował m.in. starosta sławieński, Wojciech Wiśniowski oraz burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.