Rajmund Wełnic

Kaczkomat? Pomysł Czytelniczki spodobał się władzom miasta

Kaczkomaty działają m.in. w Bydgoszczy. Jest szansa, że wkrótce, dzięki naszej Czytelniczce, pojawią się także w Szczecinku Fot. Rajmund Wełnic Kaczkomaty działają m.in. w Bydgoszczy. Jest szansa, że wkrótce, dzięki naszej Czytelniczce, pojawią się także w Szczecinku
Rajmund Wełnic

Jest duża szansa, że w Szczecinku pojawią się kaczkomaty, czyli urządzenia wydające porcje karmy dla wodnego ptactwa. Pomysł naszej Czytelniczki spodobał się w ratuszu.

Kaczkomaty podpatrzyła w Bydgoszczy pani Jolanta, mieszkanka Szczecinka: - Świetna sprawa, wrzucasz złotówkę i wylatuje garstka ziarna, którą można dokarmiać ptaki - mówi. - Wiadomo, że nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku żyją setki kaczek i łabędzi. Ludzie dokarmiają je czym popadnie, a tak można pogodzić przyjemne z pożytecznym, bo szczecineckim zwyczajem są spacery po parku i dożywianie ptaków.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.