Kacper zginął przed domem. Sprawcy grozi 8 lat więzienia

Czytaj dalej
Fot. Iwona Marciniak
Iwona Marciniak

Kacper zginął przed domem. Sprawcy grozi 8 lat więzienia

Iwona Marciniak

- Jest mi bardzo przykro. Gdybym mógł cofnąć czas, to bym to zrobił - powiedział w środę przed sądem 46-letni Paweł Z., który 18 kwietnia siedział za kierownicą śmieciarki.

Jak co tydzień miał zajechać na położoną wśród pól posesję w Stojkowie. Nim dotarł do celu, dojeżdżający tyłem do gospodarstwa samochód zatrzymała rozpaczająca matka. Niespełna 2-letni Kacperek zginął na miejscu. - Stało się jak się stało, ale to tragedia dwóch rodzin - mówił w środę oskarżony. - Też mam dwoje dzieci, więc wiem jak czują się rodzice, którzy stracili dziecko.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

A najprostszy, najtańszy zestaw kamery cofania z monitorem można kupić już od 400 - 700 zł - jeżeli to ma być cena ludzkiego życia, to WE WSZYSTKICH samochodach ciężarowych i z niewidocznym obszarem za pojazdem powinien być obowiązek. UE za kilka lat wprowadzi obowiązek instalowania we wszystkich samochodach niektórych "wspomagaczy kierowcy" jak : utrzymanie pasa ruchu, autonomiczne awaryjne hamowanie i wspomaganie wyjazdu z miejsca parkingowego. A w takim razie co z pojazdami, w których widoczność do tyłu jest praktycznie zerowa ? Trudno żeby z kierowcą jeszcze zawsze jeździł pomocnik od sprawdzania wolnego tyłu, ale w sytuacji kiedy często się cofa (śmieciarki, dostawczaki, małe samochody ciężarowe) obowiązkiem powinno być instalowanie kamer cofania, nawet w tych najstarszych. Konieczność cofania nie zależy od wieku i modelu. Tak jak napisałem - to nie jest jakiś wielki koszt, a jak bardzo zwiększa bezpieczeństwo. Jestem pewien, że gdyby wzrósł popyt na takie urządzenia, to niedługo i cena by zauważalnie spadła. Pierwsze kamery samochodowe kosztowały nawet i 1000 zł, a teraz najprostsze, najtańsze modele kosztują poniżej 100 zł. Bezpieczeństwo ludzi jest bezcenne !

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.