Judo: Trzy medale Gwardii na MP młodzików. Kustrzycki ze złotem

Koszalińska ekipa na MP w Jastrzębiu-Zdroju. W górnym rzędzie troje medalistów z trenerami Fot. Jacek Wójcik Koszalińska ekipa na MP w Jastrzębiu-Zdroju. W górnym rzędzie troje medalistów z trenerami

Udane dla wychowanków KSJ Gwardia Koszalin były tegoroczne mistrzostwa Polski młodzików. W Jastrzębiu-Zdrój podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli trzy medale. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 440 dziewcząt i chłopców.

Po tytuł mistrza Polski sięgnął Kamil Kustrzycki, rywalizujący w kategorii wagowej do 55 kg. - Kamil w rewelacyjnym stylu wygrał cztery walki, a w finale pokonał przed czasem Adama Kazimierczaka z KS Yawara Warszawa, wykonując piękny rzut harai goshi. W jego wadze startowało aż 40 zawodników. Wierzyliśmy, że wywalczy złoto od pierwszej walki. To był jego dzień! - powiedział trener Wojniusz.