Wojciech Kulig

Jeszcze w tym roku ruszy budowa ścieżki!

Jeszcze w tym roku ruszy budowa ścieżki!
Wojciech Kulig

Gmina Postomino wspólnie z Urzędem Wojewódzkim będzie budować drogę rowerową na odcinku Wicie - Jarosławiec

Dla wszystkich, którzy kochają aktywnie spędzać wolny czas to świetna wiadomość. Gmina Postomino właśnie przystąpiła do wspólnej realizacji ciekawego projektu pod nazwą ,, Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego - Trasa Nadmorska”.

- Odcinek, który będzie przebiegał na terenie naszej gminy jest obecnie projektowany. Szacujemy, że w drugiej połowie tego roku rozpoczniemy budowę, która planowana jest na wrzesień. W przyszłym roku trasa będzie gotowa - mówi nam Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino.

Ścieżka rowerowa w gminie Postomino jest częścią wielkiego projektu, który dotyczy budowy europejskiego szlaku rowerowego. Trasa EuroVelo 10 będzie przebiegać przez cały powiat sławieński. Odcinek Wicie-Jarosławiec przebiega częściowo wzdłuż drogowego odcinka pasa startowego w Jarosławcu. Niemal 5 kilometrowy odcinek kończy się na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Leśnej w Jarosławcu.

Co ciekawe, planowana inwestycja znajduje się na południowym skraju Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pas Pobrzeża na zachód od Ustki”, a także na terenie obszaru Natura 2000, czyli objętego ochroną jeziora Kopań. - Na tej planowanej trasie mamy już wybudowane przystanki rowerowe, które również oznaczymy i włączymy w całą sieć rowerową. Skorzystają z tego zarówno mieszkańcy gminy, powiatu, jak i przyjeżdżający do nas turyści - podkreśla wójt Janusz Bojkowski.

Władze gminy informują również o pomyśle połączenia trasy międzynarodowej z trasą z północy na południe. Ta druga trasa będzie biegła między innymi przez Postomino, Pieńkówko, Staniewice, Wilkowice do Sławna. Trasa ta umożliwi dojazd mieszkańcom południa powiatu do Jarosławca.

Projekt trasy EuroVelo 10 w gminie Postomino zakłada również budowę krótkiego odcinka w miejscowości Korlino. Łączna długość tego odcinka ma mieć około 600 metrów. Dziś znajduje się tu droga gruntowa.

Nowa droga rowerowa będzie miała szerokość 3 metrów. Trasa, którą wkrótce będzie można jeździć w gminie Postomino przebiega przez najliczniej odwiedzane przez turystów tereny Pomorza Zachodniego. Koszt odcinka budowanego w gminie Postomino to około 4 mln zł.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.