Jesteśmy gotowi na sezon i turystów

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Anna Stasiewicz

Jesteśmy gotowi na sezon i turystów

Anna Stasiewicz

Miasto czeka na tych, którzy w Bydgoszczy jeszcze nie byli.

Nasze miasto co prawda nie należy do turystycznych potęg, ale z roku na rok odwiedza nas coraz więcej przyjezdnych. I to zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

W ubiegłym roku Bydgoskie Centrum Informacji odwiedziło ponad 40 tysięcy osób, w tym 4 tys. to byli turyści zagraniczni, 20 tys. turyści z Polski. Materiały o turystycznych atrakcjach w naszym mieście są już dostępne aż w 11 wersjach językowych, m.in. chińskiej czy tureckiej.

Już zimą i wiosną z ofertą turystyczną Bydgoszczy można było zapoznać się na targach w Łodzi, Poznaniu i Gdańsku.

Pod koniec ubiegłego roku BCI wydało, w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej „Przewodnik po Bydgoszczy”.

Kto jednak nie chce zwiedzać miasta samodzielnie, od czerwca aż do sierpnia może w każdą sobotę wybrać się na letnie spacery z przewodnikiem. W tym roku do wyboru są cztery trasy: „ Poznaj Stare Miasto”, „Dookoła Śródmieścia”, „Szlakiem TeH2O” i „Z biegiem Brdy”.

Aż do 30 września potrwa akcja „Podbij Bydgoszcz 2016”. Na specjalnej karcie trzeba zebrać pieczątki z miejsc, które odwiedzamy. Po zebraniu co najmniej 15 pieczątek mamy szansę na zestaw upominków.

Jedną z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji stał się już tramwaj wodny. Kursuje już na liniach: „Staromiejskiej” i „Słonecznej”. Od 1 lipca rusza linia „Wschodnia”.

W weekendy można się wybrać na przejażdżkę zabytkowymi autobusami: linia 100 Stary Rynek-Myślęcinek i linia 102 Stary Rynek-Exploseum.

Na turystów przygotowało się też myślęcińskie zoo. Można podziwiać m.in. dwie pantery śnieżne.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.