Piotr Polechoński

Jest zgoda z Watykanu. Święty Andrzej Bobola będzie patronem Złocieńca

Relikwie św. Andrzeja Boboli od 2016 r.  są w Złocieńcu. Złocieniec jest drugim miastem w diecezji (po Pile), które ma patrona. Fot. K. Pawłowska/Gość Niedzielny Relikwie św. Andrzeja Boboli od 2016 r. są w Złocieńcu. Złocieniec jest drugim miastem w diecezji (po Pile), które ma patrona.
Piotr Polechoński

Papież Franciszek wyraził zgodę, aby patronem Złocieńca został św. Andrzej Bobola. Wcześniej zgodziły się na to - odpowiadając na apel zlocienieckich parafii - władze Złocieńca. Ogłoszenie świętego patronem miasta będzie 16 maja. Swój udział wstępnie potwierdził prezydent Andrzej Duda.

Pismo ze Stolicy Apostolskiej, ze zgodą Ojca Świętego, dotarło w ostatnich dniach. Cała inicjatywa związana z ustanowieniem św. Andrzeja Boboli patronem miasta narodziła się w 2016 roku. Wtedy proboszczowie trzech złocienieckich parafii wystosowali list otwarty do władz samorządowych z prośbą o obranie św. Andrzej Boboli patronem Złocieńca. Miejscy radni jednogłośnie poparli ten pomysł i żeby został on zrealizowany, potrzebna była już tylko zgoda Watykanu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.