Jedziesz z Bydgoszczy do Torunia? Lepiej zabierz ze sobą paszport

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Jedziesz z Bydgoszczy do Torunia? Lepiej zabierz ze sobą paszport

Sławomir Bobbe

Podróżując po regionie możesz się zdziwić, ile kryje on ciekawych niespodzianek i atrakcji. W ich odkrywaniu pomóc ma Paszport Turystyczny. „Dokumenty” już czekają na chętnych.

Paszport Turystyczny to pomysł na zaktywizowanie mieszkańców regionu i pokazanie im, ile kryje w sobie atrakcji. Tym razem do odkrycia, zwiedzania i podziwiania będzie 118 lokalizacji, od klasycznych miejsc turystycznych po nieznane bliżej zakamarki, do których warto skręcić z głównej trasy.

Paszport to książeczka (pobrać je można bezpłatnie w kilkudziesięciu miejscach w regionie, w Bydgoszczy w Bydgoskim Centrum Informacji przy ul. Batorego 2), która zawiera spis atrakcji z ich krótkim opisem. Województwo zostało w nim podzielone na dziewięć konstelacji, czyli podregionów (Krajna, Kujawy Zachodnie i Pałuki, Kujawy i Ziemię Dobrzyńską, Pojezierze Brodnickie, Ziemię Chełmińską, Bory Tucholskie, Dolinę Wisły, Bydgoszcz, Toruń) w których zaznaczone są dostępne atrakcje (w ważniejszych miejscach każdej konstelacji znajdują się punkty pieczątkowe, w których uzyskać można „wpis” do paszportu, będący potwierdzeniem odwiedzenia danej lokalizacji).

Z dalszej części materiału dowiesz się:

 • gdzie w Bydgoszczy można otrzymać pieczątki
 • ile lokalizacji jest do odkrycia w całym regionie
 • jakie atrakcje będą promowane w Bydgoszczy?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.