Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jak wywabić plamę po winie? Jak wyleczyć AIDS? Polskie gospodynie domowe wciąż szukają porad w prasie. Jakich?

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Magdalena Baranowska-Szczepańska

Jak wywabić plamę po winie? Jak wyleczyć AIDS? Polskie gospodynie domowe wciąż szukają porad w prasie. Jakich?

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Przed laty radzono paniom, jak samodzielnie coś uszyć, wyszydełkować albo jak poradzić sobie z trudną plamą. Dziś media skupiają się na doradzaniu tego, co i za ile warto kupić. Kiedyś eksperci byli anonimowi. Dziś mają imię, nazwisko i stanowisko. Jak zmienia się rynek porad w prasie? Gdzie teraz Polki szukają odpowiedzi?

Jak odplamić białą bluzkę, jak zorganizować domowe przyjęcie albo jak poradzić sobie z dolegliwościami zdrowotnymi, z którymi wstydzimy się iść do lekarza? To pytania, które od lat zadają kobiety. Gdzie szukały odpowiedzi?

Kilkadziesiąt lat temu odpowiedzi na tego typu pytania udzielała prasa kobieca. „Przyjaciółka”, „Kobieta i Życie”, „Zwierciadło”, „Filipinka” i wiele innych tytułów rozchodziło się wtedy w milionowych nakładach. Praktycznymi poradami dzieliły się także między sobą sąsiadki, babcie i inne kobiety z doświadczeniem. Dziś tę funkcję spełnia internet, w którym znaleźć można praktycznie wszystko.

 • Jak leczyć gruźlice i AIDS - pytano kiedyś. Jakie pytania trafiają do redakcji i "doktora Google"?
 • Kto w gazecie odpowiada na pytania czytelniczek?
 • Dlaczego kobiety piszą do prasy, a nie pytają lekarza, rodziców albo specjalistów?
 • Kiedy porada staje się pseudoporadą?

O tym przeczytaszw dlaszej części artykułu

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.