Edyta Hanszke

Jak odmienić nabrzeża, by opolskie rzeki przyciągały turystów

Marina w Brzegu powstała w 2012 roku. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że są plany jej powiększenia. Fot. Archiwum/JS Marina w Brzegu powstała w 2012 roku. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że są plany jej powiększenia.
Edyta Hanszke

O tym, jak samorządy mogą uatrakcyjnić turystycznie nabrzeża Odry i innych opolskich rzek rozmawiano dziś w urzędzie marszałkowskim.

- Marina powstała w Brzegu w 2012 r. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na tyle, że planujemy jej powiększenie - mówi Krzysztof Kulawicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu. - Mamy dwie przystanie, węzeł sanitarny na zapleczu, jest możliwość rozbicia namiotu. A że marina znajduje się bardzo blisko centrum, 5 minut spacerem, turyści przypływający wodą, mają łatwy dostęp do największych atrakcji miejskich: zamku, kościołów, wieży ciśnień, starych młynów.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.