Lucyna Makowska

Jak miasto uczci Wielką Ucieczkę? W organizację włącza się brytyjska ambasada

Burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec wraz z zastępcą Sebastianem Kuleszą spotkali się z przedstawicielami brytyjskiej ambasady w Warszawie. Fot. Arch. UM Żagań Burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec wraz z zastępcą Sebastianem Kuleszą spotkali się z przedstawicielami brytyjskiej ambasady w Warszawie.
Lucyna Makowska

Żagań przygotowuje się do upamiętnienia 75. rocznicy Wielkiej Ucieczki. Wiadomo, że część uroczystości będzie organizować Ambasada Brytyjska. W czwartek z roboczą wizytą przyjechał do Żagania Col. Dominic C. Morgan – attaché obrony w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie.

O planach uroczystości rozmawiali z szefem ambasady burmistrz Andrzej Katarzyniec wraz ze swoim zastępcą Sebastianem Kuleszą oraz dyrektorem Muzeum Obozów Jenieckich – Markiem Łazarzem.- Rocznica Wielkiej Ucieczki jest dla władz miasta i mieszkańców najważniejszym wydarzeniem tego roku. – podkreślał A. Katarzyniec Zapewnił też partnerów brytyjskich, że miasto dołoży wszelkich starań, aby uroczystości były na najwyższym poziomie i odbyły się z należytą godnością.

CZYTAJ DALEJ:

 • Czy w tym roku szykują się jakieś niespodzianki?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.