Jacek Wójcik

Igrzyska Europejskie: Medalowe szanse naszych zawodników na ringu i macie

Zbigniew Baranowski (pierwszy od prawej) i Krzysztof Bieńkowski (trzeci od prawej) podczas ślubowania kadry zapaśniczej przed wylotem na Igrzyska Europejskie Fot. archiwum/Polski Komitet Olimpijski Zbigniew Baranowski (pierwszy od prawej) i Krzysztof Bieńkowski (trzeci od prawej) podczas ślubowania kadry zapaśniczej przed wylotem na Igrzyska Europejskie w Mińsku
Jacek Wójcik

Na odbywających się w Mińsku (Białoruś) drugich Igrzyskach Europejskich we wtorek zaprezentowała się kolejna dwójka zawodników z klubów naszego regionu. Zapaśnik Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) i pięściarka Elżbieta Wójcik (Róża Karlino) będą dziś walczyć o wejście do strefy medalowej!

Walczący w stylu wolnym, w kategorii do 86 kg, Z. Baranowski rozpoczął udział w Igrzyskach Europejskich od efektownego zwycięstwa przez przewagę techniczną (11:0) z Bułgarem Swetosła-wem Dimitrowem. Dało mu to awans do ćwierćfinału. Tu trafił na utytułowanego Rosjanina Daurena Kurugliewa (m.in. złoty medalista mistrzostw Europy z 2017 r.). Pojedynek zakończył się wygraną Rosjanina (4:3).

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Wójcik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.