Irena Boguszewska

Idziemy na duże zakupy przed wyjazdem na wczasy czy też biwak

Idziemy na duże zakupy przed  wyjazdem na wczasy czy też biwak
Irena Boguszewska

Trwają wakacje. Wyjeżdżamy na urlopy, wysyłamy dzieci na obozy, kolonie, do rodziny. Wcześniej trzeba zrobić odpowiednie zakupy. Gdzie w ten weekend zrobimy je tanio?

Sklepy mają dla nas mnóstwo propozycji. W ten weekend w promocji znajdziemy niezbędne na wszelkie wyjazdy napoje, konserwy, zupy w proszku, a także gotowe dania w słoikach.

Bez picia ani rusz

W Kauflandzie jest spory wybór produktów spożywczych, które przydadzą się w podróży. Np. pół litra wody mineralnej Staropolanka kosztuje 97 gr, 250 ml napoju energetyzującego Red Bull - 3,69 zł,1,5 l napoju gazowanego Schweppes - 2,69 zł, 1 l stu-procentowego soku pomarańczowego Fortuna - 2,75 zł, 2 l stuprocentowego soku jabłkowego Hortex - 3,79 zł, czy 2 l niegazowanego napoju Garden - 2,33 zł.

Lidl oferuje dwie butelki Pepsi Max lub Mirindy o pojemności 1,25 l za 3,99 zł, czy 0,5 l napoju aloesowego za 3,99 zł, a Netto dwie dwulitrowe butelki Coca-Coli za 6,99 zł, czy trzy litrowe kartony soku pomarańczowego, jabłkowego i nektaru z czarnej porzeczki Hortexu za 8,79 zł (w takim przypadku za 1 litr wychodzi 2,93 zł).

W Tesco za sześć półtorali-trowych butelek wody mineralnej Nałęczowianka zapłacimy 6 zł, dwie półtoralitrowe Coca-Coli, Fanty czy Spritu - 5,49 zł, za 5 l wody niegazowanej Żywiec Zdrój - 3,99 zł, za litr napoju Hoop - 1,99 zł.

Gotowce ze słoika

W Tesco kupimy idealne na wakacyjne wyjazdy, biwaki, obozy gotowe sosy Dawtona. W ten weekend dwa 550-gramowe słoiki z sosem bolońskim, słodko-kwaśnym lub innym kosztują 6 zł.

W Netto są różne dania Nasze Specjały po 3,49 zł za 700 g. Do wybory mamy: fasolkę po bretońsku z kiełbasą, pulpety w sobie pomidorowym i w takim sosie gołąbki.

Na śniadania lub podwieczorki przyda się nam z pewnością masło orzechowe z Lidla po 9,99 zł za 650 g, dżemy Łowicz po 2,99 zł za 280 g, pasty kanapkowe bio po 6,99 zł za 180 g.

W Kauflandzie o 15 proc. tańsze niż zwykle są pieczarki marynowane w słoiku firmy Bonduelle (jeden 165-gramowy kosztuje 3,39 zł), a o 24 proc. różne sosy Pudliszek (3,79 zł za 500 g).

W Lidlu są też dania dla niemowląt Bebiprima w słoikach. I tak - jeśli weźmiemy cztery 190-gramowe słoiczki z daniami obiadowymi (np. kluseczki z pomidorami i szynką) lub dwa z kaszką na dobranoc - to za jeden wyjdzie nam 2,99 zł.

Sprawdzone konserwy

Na wszelkie wyprawy niezbędne są konserwy. Biorąc je ze sobą mamy gwarancję, że nawet w największe upały nic się nam w nich nie zepsuje.

Tesco proponuje fasolkę w sosie pomidorowym firmy Heinz w puszce po 3,99 zł za 415 g oraz konserwy Krakusa -golonka, gulasz czy mielonka wieprzowa - po 10 zł za dwie 300-gramowe. Nie opłaca się więc brać jednej, bo za nią zapłacimy 5,39 zł. Na podobne dwie 300-gramowe konserwy Premium z Sokołowa wydamy nieco mniej, bo 9 zł.

W Netto na konserwy mięsne z Sokołowa jest promocja, za jedną zapłacimy 3,99 zł.

Bardzo dobre na śniadania i kolacje są pasty Lisnera Pastella (np. z łososia ze szczypiorkiem lub jajeczna ze szczypiorkiem). Teraz w Kauflandzie dostaniemy je po 1,99 zł za 80 g. Tu są także filety z makreli w sosie pomidorowym po 4,79 zł za 120 g.

W Lidlu w promocji są konserwy rybne: filety śledziowe po 5,50 zł za dwa razy 170 g, tuńczyk w oleju po 21,99 zł za 900 g lub kawałki tuńczyka w sosie pomidorowym po 4,85 zł za 185 g.

Irena Boguszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.