Hospicjum w Kołobrzegu w lipcu rozpocznie działalność

Czytaj dalej
Fot. Iwona Marciniak
ima

Hospicjum w Kołobrzegu w lipcu rozpocznie działalność

ima

Kołobrzeskie hospicjum stacjonarne latem przyjmie pierwszych pacjentów. Za blisko 900 tys. pomoże je wyposażyć Unia Europejska.

Po pięciu latach od rozpoczęcia budowy, kołobrzeskie hospicjum stacjonarne dla dorosłych jest niemal gotowe. To parterowy budynek sąsiadujący ze szpitalem, o powierzchni prawie 300 m kw. Jest tu 12 pokoi zaplanowanych na 20 miejsc. Te przestrzenie są jeszcze puste. Brakuje specjalistycznego sprzętu, łóżek, mebli itd. Lada moment to się jednak zmieni za sprawą ponad miliona złotych, z których 864 tys. zł to unijne dofinansowanie.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Wczoraj w budynku hospicjum umowę podpisały Anna Mieczkowska, członkini zarządu województwa, i Joanna Grab, prezes Stowarzyszenia Victoria dla Osób z Chorobami Nowotworowymi, które od 2006 r. prowadzi w kołobrzegu Hospicjum Domowe. Wprawdzie nie ma jeszcze kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie stacjonarnego hospicjum (będą podpisywane w połowie albo pod koniec roku), ale jak zapewniają Joanna Grab i Anna Glińska, kierowniczka hospicjum, lipcowy termin otwarcia jest raczej niezagrożony: - Także dzięki temu dofinansowaniu.

Kołobrzeskie hospicjum nie powstałoby, gdyby nie ofiarność kołobrzeżan, wielu przedsiębiorców, ludzi dobrej woli, organizatorów akcji charytatywnych itd. Hospicjum Domowe ma dziś pod opieką 28 pacjentów. To głównie chorzy onkologicznie z Kołobrzegu i powiatu.

ima

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.