Hejter z Bogiem na ustach, czyli o łamaniu drugiego przykazania

Czytaj dalej
Tomasz Mikulicz

Hejter z Bogiem na ustach, czyli o łamaniu drugiego przykazania

Tomasz Mikulicz

Wolałbym, żeby politycy, i ci z Ameryki, i ci z Polski, mniej gadali o Bogu. Tak po wizycie w Polsce Donalda Trumpa napisał na swoim blogu ks. Kramer. O wzywaniu Boga na daremno pytamy etyka, księdza i socjologa

Częstokroć z tej mównicy padają mocne sformułowania. Wiadomo, podczas niektórych sesji emocje sięgają zenitu. Ale częstokroć też radni i prezydent, zabierając głos, powołują się na Pismo Święte. Również chciałbym użyć pewnego sformułowania zaczerpniętego z Ewangelii: Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem - tak podczas listopadowej sesji stwierdził radny Krzysztof Stawnicki z PiS.

Mówił to tuż przed przeprosinami skierowanymi do prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Ten poczuł się urażony słowami Stawnickiego o tym, że „prezydent poświęca czas na jakieś chałtury na uczelni”.

W dalszej części artykułu:

  • Dowiesz się jak wzywanie Boga na daremno oceniają etyk, ksiądz i socjolog
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.