Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Krzysztof Marczyk

Gwardia Koszalin dostanie pieniądze od miasta

Gwardia Koszalin dostanie pieniądze od miasta Fot. Radek Koleśnik
Krzysztof Marczyk

Władze Koszalina ustaliły, w jakiej formie pomogą Gwardii, by mogła bez przeszkód występować na szczeblu II ligi. Miasto było szczodre.

Jak podkreślił Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, Gwardia otrzyma podwójne dofinansowanie. Po pierwsze, pożyczkę w kwocie 1,6 mln zł otrzyma Zarząd Obiektów Sportowych, który zająć się ma modernizacją stadionu.

W zakres prac wchodzi zainstalowanie stadionowego monitoringu, zakup trybun mobilnych (o łącznej pojemności poniżej 1000 miejsc) z tablicą wyników/telebimem i zakup kołowrotów z systemem ewidencji wejść. Do tego dochodzi remont i wyposażenie szatni, pomieszczeń dla sędziów, pomieszczeń kasowych, pokoi spikera i obserwatora oraz szatni i łazienek. Utworzony też zostanie tunel zabezpieczający przejście zawodników i sędziów z szatni na płytę boiska. Wykonane też mają zostać dojścia do poszczególnych sektorów z korony stadionu oraz ogrodzenie między sektorami klubu kibica Gwardii i gości. Po drugie, z tytułu promocji miasta, koszaliński klub otrzyma dofinansowanie w wysokości 330 tys. zł. Budżet może jeszcze wzrosnąć, jeśli pojawią się sponsorzy.

14 lipca ma rozpocząć się postępowanie przetargowe na trybuny przenośne, które, jak już wcześniej informowaliśmy, zainstalowane zostaną na bieżni. - Zakup trybun to nie tylko dobre rozwiązanie dla Gwardii, ale też dla całego miasta. Przecież poza sezonem piłkarskim będzie można je wykorzystać do innych celów, np. imprez plenerowych - powiedział prezydent Jedliński.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak szybka i konkretna była pomoc władz Koszalina dla naszego klubu - przyznał Jarosław Burzak, prezes Gwardii. - Najważniejsze, że teraz mamy i plan, i możliwości, by grać w II lidze dla koszalińskich kibiców. Chcemy na dłużej w niej zagościć, nie tylko przez jeden sezon - podsumował J. Burzak.

Tymczasem podopieczni Tadeusza Żakiety przygotowują się do sezonu (start już 29 bm.). Plan jest taki, by większość koszalińskiego składu, który wywalczył awans, wzmocnić kilkoma zawodnikami i skompletować 24-osobową kadrę. Testowani są piłkarze także z doświadczeniem II-ligowym. Gwardziści w przyszłym tygodniu jadą na obóz do Polic.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Koszalińskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Koszalińskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Koszalińskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Krzysztof Marczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.