Joanna Krężelewska

Grad nagród i wyróżnień dla młodych muzyków z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie

Mikołaj Gajdzis odebrał dyplom z rąk wicepremiera prof. Piotra Glińskiego. Fot. Fot. Mat. Prasowe ZPSM w Koszalinie Mikołaj Gajdzis odebrał dyplom z rąk wicepremiera prof. Piotra Glińskiego.
Joanna Krężelewska

Mikołaj Gajdzis, uczeń klasy waltorni Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie, został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” za wybitne osiągnięcia artystyczne.

- To najlepiej zainwestowane pieniądze, jakie polskie państwo może przeznaczyć na kulturę - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Złożona z wybitnych przedstawicieli świata sztuki i profesorów akademickich wyspecjalizowana komisja, powołana przez MKiDN, rozpatrzyła w tym roku prawie siedemset wniosków z całej Polski, zgłoszonych do programu w takich dziedzinach jak teatr, film, sztuki wizualne, muzyka, plastyka, malarstwo, rzeźba i taniec.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.