Marzena Sutryk

Góra Chełmska krok po kroku. Na początek zmieni się deptak

Prace na deptaku wiodącego do lasu od terenów „podożynkowych” potrwają do końca grudnia tego roku - to pierwszy etap kompleksowego zagospodarowania Góry Fot. Radosław Brzostek Prace na deptaku wiodącego do lasu od terenów „podożynkowych” potrwają do końca grudnia tego roku - to pierwszy etap kompleksowego zagospodarowania Góry Chełmskiej
Marzena Sutryk

Miasto przystąpiło do realizacji I etapu zagospodarowania Góry Chełmskiej.

Prace rozpoczęły się od przebudowy wejścia od strony deptaka im. Mikołaja Kopernika. Przebudowywany jest cały odcinek od ul. Rolnej do lasu komunalnego.

- Za ponad 1 mln złotych - to dofinansowanie unijne - firma Magro wymienia nawierzchnię, buduje ścieżkę rowerową, oświetlenie, ławki, przebudowuje schody. W ich miejscu powstanie wygodne wejście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - wyjaśnia Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.