Gmina Manowo pod kreską. Potrzebna pożyczka od państwa

Czytaj dalej
Marzena Sutryk

Gmina Manowo pod kreską. Potrzebna pożyczka od państwa

Marzena Sutryk

Podkoszalińska gmina Manowo zwróciła się do ministra finansów o pożyczkę. Potrzebuje 14 milionów złotych przy 30-milionowym budżecie. Samorząd czeka na ostateczną decyzję. Na dziś jest w tej sprawie pozytywna opinia MSWiA. Czy będziemy mieć do czynienia z „Ostrowicami bis”?

- Spokojnie, sytuacja nie jest dramatyczna. Gdyby była, to byśmy nie inwestowali. A tak w tym roku na inwestycje wydajemy 10 milionów złotych - wyjaśnia Roman Kłosowski, wójt gminy. Skąd więc taka potrzeba, by gmina sięgała po pożyczkę od Skarbu Państwa i to wynoszącą niemal połowę jej budżetu? - Potrzebujemy pieniędzy, by spłacić zobowiązania wobec banków.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.