Joanna Krężelewska

Gm. Sianów. Woda z kranu jest bezpieczna?

Grupa mieszkańców Sianowa skarży się na nieprzyjemny zapach wody z kranu. Choć woń jest nieprzyjemna, pracownicy wodociągów uspokajają, że powodów do Fot. Radosław Brzostek Grupa mieszkańców Sianowa skarży się na nieprzyjemny zapach wody z kranu. Choć woń jest nieprzyjemna, pracownicy wodociągów uspokajają, że powodów do obaw nie ma.
Joanna Krężelewska

Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas mieszkańcy Sianowa. Poskarżyli się na jakość kranówki. Odpowiedź z Gminnych Wodociągów i Kanalizacji w Sianowie uspokaja - problemów z wodą nie ma.

Sianów, Kłos, Skibno, Skibienko - w sierpniu i wrześniu mieszkańcy kilku miejscowości wodę z kranów mogli wykorzystywać jedynie do celów sanitarnych. Powodem były skażenia bakteriami grupy coli. - Po usunięciu skażenia, czyli od około miesiąca, woda jest tak intensywnie chlorowana, że nadal nie nadaje się do użytku - przekonuje mieszkanka Sianowa. - Mieszkańcy piją wodę butelkową, gdyż picie tej wody z wodociągów powoduje bóle brzucha i wymioty. Nasiliły się choroby alergiczne u moich dzieci. Potwierdził to dermatolog - napisała w mailu.

W artykule przeczytasz:

 • na co skarżą się mieszkańcy gm. Sianów
 • jak sprawę wyjaśnia przedstawiciel Wodociągów
 • gdzie dzwonić w razie wątpliwości
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.