Piotr Polechoński

Głos Andrzeja Seweryna w filmie koszalinianina

Wiesław Romanowski i Andrzej Seweryn. - Z panem Andrzejem pracowało się fantastycznie - mówi koszalinianin Fot. Wiesław Romanowski Wiesław Romanowski i Andrzej Seweryn. - Z panem Andrzejem pracowało się fantastycznie - mówi koszalinianin
Piotr Polechoński

Wiesław Romanowski - dziennikarz i dyplomata z Koszalina, opozycjonista z czasów PRL - nakręcił dokument o wyjątkowej inwestycji z czasów II RP. Film nosi tytuł „Obserwatorium” i opowiada o polskim obserwatorium astronomicznym zbudowanym w 1938 roku. Z autorem rozmawiamy o samym filmie, jak i o historii tej niezwykłej konstrukcji.

Czy to prawda, że lektorem w pańskim filmie jest Andrzej Seweryn?

Prawda, i bardzo się z tego cieszę, bo robi to znakomicie. Film miał już swoją premierę na Uniwersytecie Warszawskim i wszyscy mogliśmy się przekonać o wielkiej klasie tego wspaniałego aktora.

A o czym jeszcze możemy się przekonać, oglądając pański film?

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.