Gitarzysta 80+ i seniorka perkusistka. Wszyscy są z „muzyką za pan brat”

Czytaj dalej
Joanna Krężelewska

Gitarzysta 80+ i seniorka perkusistka. Wszyscy są z „muzyką za pan brat”

Joanna Krężelewska

Wchodzisz na scenę. Widownia pęka w szwach. Czujesz na sobie ciepło świateł reflektorów. Zaczynasz grać i już przy pierwszych dźwiękach piosenki słyszysz burzę braw. Marzenie o zostaniu muzykiem dzieliło w dzieciństwie wielu z nas. Niemal tysiąc osób zdecydowało się spełnić je w jesieni życia!

Babcia po śniadaniu nie myje garów, tylko... w nie uderza - na lekcjach perkusji. Stryj nie patroluje podwórka, ale sięga po gitarę i ćwiczy akordy. Dziadek po południu gra na saksofonie, a ciocia od strony mamy w porze emisji brazylijskiego tasiemca pilnie uczy się na zajęciach z keyboardu. Co ciekawe, na tych lekcjach najmłodszy uczeń ma 60 lat, a najstarszy jakiś czas temu skończył 90.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.