Rajmund Wełnic

Ginekologia w Szczecinku ma problem. Potrzebni są lekarze

Oprócz lekarzy na oddziale pracuje 16 położnych i 5 pielęgniarek Fot. Rajmund Wełnic Oprócz lekarzy na oddziale pracuje 16 położnych i 5 pielęgniarek
Rajmund Wełnic

Pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego szczecineckiego szpitala w opałach. Zarząd szuka następców odchodzących na emeryturę lekarzy.

Sytuacja jest poważna. Z końcem czerwca na emeryturę planuje odejść dwoje doświadczonych lekarzy pracujących na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala w Szczecinku.

- Potwierdzam, odpowiednie dokumenty złożył doktor Mirosław Rybak i doktor Barbara Janda - mówił radnym miejskim (Szczecinek jest udziałowcem spółki szpitalnej - red.) dr Marek Ogrodziński, dyrektor ds. medycznych szpitala. - Ponadto doktor Tomasz Żyłka w tej sytuacji, gdy nie ma dwójki asystentów na oddziale, złożył rezygnację z funkcji koordynatora oddziału.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.