Gimnazjaliści dostali nieważne świadectwa. Również w Koszalinie

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Gimnazjaliści dostali nieważne świadectwa. Również w Koszalinie

Marzena Sutryk

Nie tylko w Gdańsku wydrukowano błędne świadectwa. Stało się tak w Koszalinie.

Chodzi o drobny błąd w druku świadectwa ukończenia gimnazjum, który nie ma żadnego przełożenia na wyniki czy uzyskaną promocję. W lewym dolnym rogu - na pierwszej stronie - powinien się znaleźć skrót PRK II. To nowość od tego roku: oznacza Polską Ramę Kwalifikacji, według której uczeń ukończył kształcenie na II poziomie, czyli w gimnazjum.

Wczoraj od rana głośno było o tym, że w Gdańsku w kilkunastu szkołach wydrukowano świadectwa bez tego skrótu (widoczny na zdjęciu obok; sami porównajcie świadectwo, czy posiada taki znaczek - jeżeli tak, wszystko jest w porządku). W świetle prawa świadectwo bez skrótu PRK jest nieważne. Okazało się, że z błędem wydrukowano również świadectwa w Koszalinie, w Gimnazjum nr 6. Czy gdzieś jeszcze w terenie było podobnie (w Koszalinie w pozostałych gimnazjach nie stwierdzono błędu w druku)? - Sprawdzamy to - mówi Robert Stępień, wice-kurator oświaty.

- Ale spokojnie, ten błąd nie rzutuje na prowadzoną przez nas rekrutację, gdyż wyniki nie zmieniają się - mówi Rafał Janus, dyrektor I LO w Koszalinie. - Oczekujemy jednak od uczniów, że dostarczą nam świadectwa na właściwym druku.

W podobnym tonie wypowiada się Wiktor Kamieniarz, dyrektor II LO w Koszalinie.

Nowe, poprawione świadectwa oraz ich kopie (wyniki oczywiście pozostają bez zmian) będą od dziś od południa do odbioru w sekretariacie Gimnazjum nr 6 w Koszalinie. Te trzeba teraz dostarczyć do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. - Bardzo przepraszamy

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.