Joanna Krężelewska

Gala Sianowskich Rybogryfów. Wyróżnienia dla odważnych, otwartych i najlepszych

Kategoria sport. Białe Rybogryfy odebrały wdowy po wyróżnionych - Marta Palkowska-Waleńska i Irena Grygiel. Rybogryfy 2018 otrzymali: Lesław Spisak, Fot. Joanna Krężelewska Kategoria sport. Białe Rybogryfy odebrały wdowy po wyróżnionych - Marta Palkowska-Waleńska i Irena Grygiel. Rybogryfy 2018 otrzymali: Lesław Spisak, Martyna Kowalczyk i Marcin Grzywacz
Joanna Krężelewska

- Trzeba być odważnym, mieć dużo silnej woli i być otwartym na różne inicjatywy. To pozwala rozwijać się i być najlepszym. Nasi laureaci w każdej z dziedzin tacy są! - podkreślił Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa, zanim jeszcze stało się jasne, kto został nagrodzony Rybogryfem.

Inspiracją dla ustanowienia dorocznych nagród przyznawanych przez samorząd był gryf z ogonem jesiotra, który zdobi sianowski herb. Wyróżnienia otrzymują osoby, które w sposób szczególny działają na rzecz gminy i jej mieszkańców.

W kategorii sportowej przyznano dwa Białe Rybogryfy - pośmiertnie wyróżnieni zostali nimi Grzegorz Grygiel, radny Rady Miejskiej w Sianowie, działacz sportowy i społecznik, oraz Tomasz Waleński, zawodnik, trener i działacz sportów walki.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.