Gabi Bis dostaje nagrody, rozbudowuje się i szuka pracowników

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Gabi Bis dostaje nagrody, rozbudowuje się i szuka pracowników

Materiał informacyjny

Największy pracodawca w powiecie, zatrudniający obecnie ponad 800 pracowników, firma Gabi Bis z bez większych perturbacji przetrwała kolejne lockdowny i teraz wchodzi na nową ścieżkę rozwoju. Zakład rozbudowuje się i zamierza zwiększyć zatrudnienie do 1200 osób. Firma z Runowa otrzymała również wyróżnienie w prestiżowym konkursie "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2020 roku”

Nagroda "Pracodawca Pomorza i Kujaw" przyznawana jest od 20 lat przez działającą na obszarze dwóch województw organizację pracodawców "Pracodawcy Pomorza i Kujaw". Otrzymują ją pracodawcy odznaczający się dobrymi praktykami społecznej odpowiedzialności biznesu i innowacyjnością. W tym roku kapituła nagrody szczególną uwagę zwracała na działalność firm w dobie pandemii. Gabi Bis otrzymała wyróżnienie za wdrożenie nowoczesnych linii produkcyjnych mebli tapicerowanych skutkujące utworzeniem nowych miejsc pracy.

- Ta nagroda jest dla nas ważna i cenna, ponieważ przyznają ją pracodawcy. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie naszej pracy na tle innych pracodawców. - mówi prezes firmy Rafał Jerczyński.

Dzięki naszym pracownikom możemy realizować cele stawiane przez największych europejskich klientów. To pracownicy są największym kapitałem naszej firmy, dlatego w czasie pandemii zarząd podjął trudną decyzję o utrzymaniu jak największej ilości miejsc pracy. Nie uniknęliśmy jednak przestojów produkcji, co wywołało duży niepokój wśród pracowników i ich rodzin. Lecz dzięki temu iż posiadamy sporą bazę logistyczno-magazynową oraz dzięki porozumieniu się z naszymi klientami mogliśmy realizować produkcję na stoki magazynowe. Pozwoliło to ograniczyć ilość przestojów, utrzymać zatrudnienie, lecz wymagało zaangażowania i zamrożenia ogromnego kapitału finansowego.

- W okresie tym było bardzo nerwowo, ale dzięki wspólnym działaniom udało się przetrwać i firma nie doznała większych strat i uszczerbku na prowadzonej działalności. Dzięki temu możemy realizować kolejne inwestycje - dodaje prezes Jerczyński.

Przejeżdżając drogą wojewódzką obok zakładu w Runowie można zauważyć, że po raz kolejny pojawili się tam budowlańcy. To inwestycja polegająca na rozbudowie stolarni, która ma zwiększyć wydajność i poprawić jakość wytwarzanych konstrukcji meblowych. Dziennie zakład produkuje około 3 tysięcy sztuk mebli. Za bramę zakładu tygodniowo wyjeżdża ok 160 ciężarówek wypełnionych meblami. W miarę ulepszania procesów produkcyjnych i poprawiania efektywności oraz wzbogacania parku maszynowego produkcja wzrasta. Najważniejsze jest to, że są zamówienia na wyroby z Runowa.

Aby utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju oraz poziom zatrudnienia konieczna jest rozbudowa bazy logistyczno-magazynowej.

- Obserwujemy wzmożone zapotrzebowanie na meble. Mamy lockdowny, siedzimy w domach i coraz częściej myślimy o wymianie mebli na nowe- mówi Rafał Jerczyński.

Planujemy zwiększyć zatrudnienie na wszystkich działach produkcyjnych: tapicernia, montaż, pakowanie, szwalnia, cięcie pianki. Trudno dziś znaleźć na rynku wykwalifikowane osoby, jednak specyfika naszej produkcji pozwala na szybkie przyuczenie nowego pracownika.

Pierwszy dzień pracy nowej osoby zaczyna się od rozmowy na temat funkcjonowania zakładu i panujących w nim zasad. Następnie odbywa się szkolenie BHP, szkolenie jakościowe, oprowadzam po zakładzie i tłumaczę jak się po nim poruszać. Do szkolenia przeznaczona jest dedykowana specjalna linia produkcyjna. Każdy nowy pracownik zaczyna od tej samej linii i tam się uczy. Przyuczenie trwa około dwóch tygodni. Jeżeli dana osoba nie czuje się do końca pewna, to przełożeni poświęcają jej dodatkowy czas. Staramy się na każdym kroku monitorować postępy takiej osoby i w razie potrzeby pomagać jej po to, aby zbyt szybko się nie zniechęciła. Obecnie planujemy zatrudnić około 200 pracowników. Zapraszamy do nas!. - mówi Lucyna Szlezer, specjalista ds. rekrutacji.

Oczywiście, w przypadku każdej pracy największym argumentem jest wynagrodzenie. Jak informuje prezes, od lipca pracownicy Gabi Bis otrzymali znaczącą podwyżkę. Sporym udogodnieniem jest też funkcjonująca na terenie firmy stołówka pracownicza. Ponadto pomimo pandemii przeprowadzamy wiele szkoleń i innych programów rozwojowych dla naszych pracowników.

GABI-BIS Sp. z o.o. SP. Komandytowa

Łęka Opatowska 9A, 63-645 Piaski

tel. 523895174

www.gabi.com.pl
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.