Joanna Krężelewska

Festiwal się skończył, ale folkowy klimat zostanie w mieście na długo

Festiwal się skończył, ale folkowy klimat zostanie w mieście na długo Fot. Waldemar Kosowski
Joanna Krężelewska

Piąta edycja Folk Film Festiwalu przeszła już do historii. Program czterech festiwalowych dni wypełniony był po brzegi. Imprezie towarzyszyły też konkursy, w tym najważniejszy - na jednominutowy film o wsi.

KOKOFY - te dość egzotycznie brzmiące nagrody stają się coraz popularniejsze. Nazwa łączy zapożyczenie z „kurzego języka” - koko oraz „f” - jak filmy. Reguły dla uczestników są niezmiennie proste: wystarczy w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie przygotować jednominutową etiudę. Do wyboru są trzy kategorie: fabuła, dokument oraz forma. Film musi być powiązany z kulturą wiejską.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.