Festiwal podróżniczy potrwa kilka miesięcy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gościński
Alicja Kalinowska

Festiwal podróżniczy potrwa kilka miesięcy

Alicja Kalinowska

Stowarzyszenie „Inicjatywa” otrzymało 4,5 tys. zł z kasy miasta.

Już niebawem rozpocznie się kolejny wąbrzeski festiwal turystyczny. W tym roku zaplanowano kilka spotkań z podróżnikami w cyklu miesięcznym. We wrześniu natomiast odbędzie się finał WTF.

Skąd ta zmiana? - Są inne zasady finansowania przez miasto różnych inicjatyw, których pomysłodawcami są organizacje pozarządowe. Zgodnie z nowym regulaminem, realizacja wydarzeń, które otrzymały pieniądze z miejskiej kasy powinna rozpocząć się w kwietniu - mówi Wojciech Trzciński z wąbrzeskiego stowarzyszenia „Inicjatywa”.

Organizacja zdecydowała, że wąbrzeskie spotkania z podróżnikami będą odbywały się przez cały rok.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 18 lutego w Wąbrzeskim Domu Kultury. Gościem będzie podróżnik Tomasz Kądziorski, a tematem Austria. - Podczas swojej prelekcji Tomasz opowie o Wiedniu i szlaku wielkich kompozytorów. Wędrówka po Austrii zakończy się w Alpach i w zachwycającej krainie tysiąca jezior - Karyntii. Podróżnik opowie o szalonych kolejkach górskich, lodowcach, szlakach górskich, łącznie z tzw. szlakami ferratowymi, które są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów - wyjaśnia Wojciech Trzciński. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Także 18 lutego, ale wcześniej z podróżnikiem spotkają się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Tomasz Kędziorski poprowadzi dla nich warsztaty dotyczące bezpiecznego chodzenia po górach.

Kolejna impreza w ramach festiwalu planowana jest na połowę marca. Tym razem spotkanie poświęcone będzie Indiom. W jego trakcie odbędą się m.in. warsztaty jogi. Uczestnicy spotkają się w kręgielni Mango.

W tym roku stowarzyszenie „Inicjatywa” z budżetu miasta otrzymało 4,5 tys. zł na organizację festiwalu.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.