Marek Białowąs

Festiwal muzyki Chopina w sulechowskim zborze

W piątek, 25 listopada, w sulechowskim zborze rozpocznie się główna część Festiwalu Muzyki F. Chopina Fot. Google Street View W piątek, 25 listopada, w sulechowskim zborze rozpocznie się główna część Festiwalu Muzyki F. Chopina
Marek Białowąs

W piątek, 25 listopada, rozpocznie się główna część Festiwalu Muzyki F. Chopina w Sulechowie

To kolejna, VIII już edycja, jednego z najważniejszych wydarzeń promujących województwo lubuskie. Podczas tegorocznego festiwalu będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia, gdyż w sali koncertowej dawnego zboru wystąpi Maria Ludwika Gabryś, która zagra na fortepianie o numerze 17047. Tym, na którym koncertował F. Chopin (piątek, godz. 16.00). W drugiej części koncertu wystąpi na współczesnym instrumencie Joanna Marcinkowska – laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nawiązaniem do tego recitalu będzie spotkanie z Janem Popisem, poświęcone interpretacji muzyki Chopina na instrumencie historycznym i współczesnym.

Drugiego dnia wystąpi Aga Zaryan z European Jazz Trio, która światowe uznanie zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyć będą także inne wydarzenia. W bibliotece zostanie otwarta wystawa pt. „Chopin w Sulechowie”. Festiwal ,,dotrze” też do Cigacic, Trzebiechowa oraz Lubrzy.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.