Dziś rusza nabór wniosków 500 plus

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Katarzyna Pomianowska

Dziś rusza nabór wniosków 500 plus

Katarzyna Pomianowska

Będzie oblężenie w brodnickim MOPS-ie? Nie warto szturmować już dziś.

W brodnickim ośrodku pomocy społecznej spodziewają się, że wnioski o wypłatę 500 złotych na drugie i kolejne dziecko złoży ok. 2 tys. rodzin.

- Liczymy się z tym, że w pierwszych dniach będzie u nas dużo więcej osób niż zwykle - mówi Alfred Józefiak, dyrektor MOPS w Brodnicy.

Do obsługi programu oddelegowano pięć osób. - Jeśli konieczna będzie pomoc w wypełnieniu wniosku - każda zainteresowana osoba taką otrzyma. Informacje o tym, komu należy się wsparcie jest ogólnodostępna, m.in. na stronie mops.brodnica.pl, ale jeśli ktoś będzie miał jakąś skomplikowaną sytuację i nie będzie wiedział, czy wsparcie mu się należy lub jak wypełnić dokumenty - z pewnością na miejscu dowie się wszystkiego - zapewnia.

Jak na razie - nie wiadomo kiedy wypłacane będą pieniądze. - Wszystko zależy od tego, w jakim terminie wpłyną pieniądze od wojewody. Liczymy na to, że pierwsze wypłaty ruszą pod koniec maja, może na początku czerwca - dodaje.

W brodnickim MOSPsie liczą się z kolejkami, szczególnie w pierwszych dnia, być może dwóch pierwszych tygodniach kwietnia. - Dziennie planujemy przyjąć 100-150 wniosków, o ile nie będzie wielu klientów, którym konieczne będzie poświęcenie większej ilości czasu np. przy wypełnianiu wniosków.

Warto o tym pamiętać i niekoniecznie stawać w kolejce w pierwszych dniach kwietnia, by nie tracić czasu oraz... mieć pewność, że zostanie się przyjętym. - Nie planujemy przedłużać w pierwszych dniach kwietnia godzin pracy - zapewnia dyrektor MOPS. Jeśli kolejka będzie długa, a będzie się zbliżała godzina zamknięcia urzędu - nie warto w niej stać. Urzędnicy będą pracowali w wyznaczonych godzinach (od 7.15 do 15.15). - Wnioski będzie można składać w maju, czerwcu, będą rozpatrywane sukcesywnie. Pod koniec tego okresu - jeśli będzie taka potrzeba wydłużymy godziny pracy ośrodka - z myślą o osobach, które np. zapomniały o możliwości złożenia wniosku.

O tym, kiedy będzie można spodziewać się wypłat MOPS w Brodnicy poinformuje na swojej stronie internetowej. - Nie planujemy słać sms-ów lub wysyłać informacji drogą elektroniczną - kwituje.

Brodniczanie mogą zgłaszać się na ul. Ustronie 2B, pokój nr 8 w godz. 7.15-15.15 (pon.-pt.). Pełną listę miejsc, w których można składać wnioski (w powiecie brodnickim i nowomiejskim) znajdziecie na pomorska.pl

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.