Wojciech Kulig

Duże inwestycje na terenie Darłowa. Będzie ponad tysiąc apartamentów

Duże inwestycje na terenie Darłowa. Będzie ponad tysiąc apartamentów Fot. Radek Koleśnik
Wojciech Kulig

Darłówko w budowie. Tak można w skrócie opisać to, co dzieje się obecnie w nadmorskim kurorcie. Kończą się prace polegające na budowie pierwszego budynku Marina Royale, trwa budowa obiektów przy ul. Bałtyckiej.

Jak grzyby po deszczu powstają w Darłówku kolejne obiekty hotelarskie i apartamentowce. W międzyczasie kolejne inwestycje są planach innych inwestorów. Zajrzeliśmy m.in. na ulicę Władysława IV, gdzie przebudowywany jest obiekt turystyczny, a jego inwestorem jest Igor Kwiatkowski. Na razie, sam nie chce nam zdradzać, jakie będzie przeznaczenie budynku.

- Trochę za wcześnie, by mówić czemu będzie służył ten obiekt. Sądzę, że bliżej wiosny będę miał bardziej konkretne informacje. Na pewno będzie to coś związanego z turystyką - mówi nam Igor Kwiatkowski.

Jedną z największych inwestycji w samym Darłówku jest budowa Marina Royale w darłowskim porcie. Dobiegają końca prace polegające na budowie pierwszego budynku wielkiego kompleksu apartamentowców - UltraMar. Mieliśmy okazję być na miejscu i sfotografować powstający obiekt. W budynku znajduje się 61 apartamentów. Praktycznie większość lokali została już sprzedana.

Co ciekawe, z każdego apartamentu widać morze i kanał rzeki. Apartamenty mają różny metraż, od 28 (studia) do 80 (3 -pokojowe) metrów kwadratowych.

Obecnie trwa budowa m.in. kuchni oraz obiektów znajdujących się na parterze. Ukończona jest niemal Aleja Belgijska, którą przyszli mieszkańcy będą mogli dostać się do apartamentowca. Aleja, biegnąca wzdłuż całej inwestycji Marina Royle, będzie służyła również jako dojazd do kolejnych budynków: VistaMar i MiraMar - wkrótce rozpocznie się ich budowa.

W budynku VistaMar będzie ponad 130 apartamentów. Na parterze obiektu znajdzie się duże centrum SPA. Będzie też bar, kawiarnia, pizzeria i punkt zabaw dla dzieci. Te wszystkie usługi będą otwarte dla mieszkańców i turystów. Aktualnie przygotowywana jest oferta dla klientów, którzy będą chcieli zakupić mieszkania w drugim budynku.

Jak się dowiedzieliśmy, Marina Royale wzbudza duże zainteresowanie w całym regionie, ale także w Polsce. Inwestorzy, którzy kupili mieszkania pierwszym budynku, to przede wszystkim osoby, które uwielbiają polskie morze.

- Klientami Marina Royale są przede wszystkim osoby, które kochają morze i cenią piękne widoki. Większość zainteresowanych kupnem to Polacy, są wśród nich również osoby z bliskiego rejonu zachodniopomorskiego. Niektórzy kupują apartament z myślą o wynajmie, ale większość właścicieli traktuje apartament jako drugi dom. Mamy też grupę inwestorów z Belgi, którzy kupują mieszkania jako lokatę kapitału - mówi nam Dorota Kotarska ze spółki POC Partners Polska zajmującej się inwestycją.

Warto podkreślić, że cała inwestycja będzie składać się z kilku dużych obiektów rozmieszczonych na terenie Darłówka. Łącznie znajdzie się w nich ponad 1000 apartamentów. A jak wyglądają ceny nowoczesnych mieszkań? Najtańszy apartament w UltraMar można kupić za 380 tysięcy złotych brutto, najdroższy kosztuje nawet 2 miliony złotych.

Inwestycje widać także w innych rejonach Darłówka, m.in. w rejonie ulic Bałtyckiej i Jagiellońskiej. Tam powstaje szeregowy obiekt mieszkaniowy. W tym roku przewidywana jest również budowa drugiego obiektu Baltic Korona 2 w Darłówku. Problemem dla inwestorów w dalszym ciągu jest znalezienie wykonawców prac.

Czekają na pozwolenie

Janusz Szymański, który chce w Darłówku wybudować największy hotel, czeka na wydzielenie działek na terenie tak zwanej patelni. To tam ma powstać 5 -gwiazdkowy obiekt na wzór hoteli ,,Gołębiewski”. - Czekamy na informacje od miasta Darłowa. Są pewne opóźnienia, niestety niezależne ode mnie. Cały czas jednak jestem zainteresowany tą inwestycją, aczkolwiek czas gra na niekorzyść wszystkich - mówi nam Janusz Szymański, lokalny przedsiębiorca i dodaje: - Moje zainteresowanie się skończy, jeśli zdarzy się okazja na kupno innej ziemi. Na razie moje plany się nie zmieniają - zapewnia. A przypomnijmy, że plany są imponujące. Powstanie m.in. sala konferencyjna na 1000 osób i aquapark.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.