Katarzyna Chybowska

Drzwi wewnętrzne bez nudy i bez problemu. Wybieramy, dopasowujemy, montujemy

Drzwi wewnętrzne bez nudy i bez problemu. Wybieramy, dopasowujemy, montujemy
Katarzyna Chybowska

Zepsuta klamka, skrzypiące i wiecznie opadające zawiasy, pęknięta szybka - to tylko jeden z wielu powodów wymiany drzwi wewnętrznych. Na szczęście, oferta producentów potrafi sprostać najbardziej wymagającym klientom.

Wszystkie wymienione wyżej usterki, przy odrobinie dobrej woli i umiejętności, można naprawić. Same zaś drzwi - odnowić. Jest to jednak zadanie dla osób, które mają czas ilubią prace manualne. Jeśli nie należycie dotej grupy, nic straconego, wystarczy, że odwiedzicie któryś z salonów itam dopasujecie coś doswojego wnętrza.

ZAPROJEKTUJ

Większość producentów drzwi oferuje propozycje gotowych produktów, ale też daje możliwość zaprojektowania własnych. Wystarczy dopasować w nich elementy zdostępnej oferty: materiał, wzór, klamki, zamek ikolor. Do tego, jeśli drzwi mają szyby, także i one najczęściej dostępne są wróżnych wariantach. Pamiętajcie jednak, że wybierać możecie tylko spośród oferty jednego producenta, anajczęś- ciej też - w ramach jednej linii. Nie zapomnijcie przy tym zapytać sprzedawcy oto, jak takie rozwiązanie jest wyceniane przez producenta. Może się bowiem zdarzyć, że cena wybranego przez was modelu zostanie podwojona tylko dlatego, że wybraliście sobie inny kolor politury lub inny rodzaj klamki. Producent bowiem traktuje to jako zamó- wienie specjalne.

WIZYTA U STOLARZA

Osoby, które mieszkają w kamienicach lub w starych, często jeszcze przedwojennych domach, nierzadko zwlekają z wymianą drzwi. Powodem są najczęściej ich niestandardowe wymiary. Na rynku dostępne są najczęściej drzwi o szerokościach: 60, 70, 80, 90, 100 cm. W przypadku drzwi przesuwnych - standardem są drzwi o szerokości 80 i 100 cm. Jeśli więc wasze drzwi są szersze (choć zdarzają się i węższe) niż podane wyżej wymiary lub mają nietypową szerokość (np. 67 cm), to do tej pory mieliście dwa wyjścia: gruntowny remont i zmianę wielkości otworu wejściowego lub zamówienie drzwi u stolarza. I jedno, i drugie rozwiązanie należy
do dość kosztownych i kłopotliwych. Z myślą o tych klientach kilku producentów wprowadziło doswojej oferty możliwość zamówienia drzwi pod wymiar. O dziwo, nie są one szczególnie drogie ( w zależności od wybranego przez was materiału). Warto więc taką możliwość rozważyć o porównać z ofertą lokalnych stolarzy.

DRZWI 3 W 1...

... anawet więcej. Jak się okazuje, projektanci od kilku sezonów puszczają wodze wyobraźni iproponują klientom różnego rodzaju dodatki do standardowych drzwi. Dosypialni możecie kupić drzwi z wbudowanym, ogromnym lustrem. Z drugiej strony
mogą one mieć wieszaki na ubrania ( świetny pomysł do drzwi garderobianych), miłośnikom roślin proponują zaś drzwi z uchwytami na doniczkę. Do kuchni możecie zamówić drzwi z tablicą magnetyczną, a wszystkie skrzydła wyposażyć w klapki dla zwierząt.

ROZJAŚNIJ SWOJE WNĘTRZA

To niestety jeden z głównych grzechów aranżacyjnych Polaków: pomijanie w projektowaniu drzwi (bo mogą być jakiekolwiek, w końcu to podłoga,meble i kolor ścian liczą się najbardziej). Nie do końca. W tym sezonie projektanci proponują właśnie za pomocą drzwi ożywiać wnętrze domu. Jeśli macie neutralny, stonowany salon, dodajcie do tego np. turkusowe, żółte czy zielone drzwi a uzyskacie efekt wow!.

TO JUŻ STANDARD

Coraz więcej klientów decyduje się na regulowane ościeżnice. Dzięki temu, w razie wymiany drzwi, unika się gruntownego remontu i bałaganu w domu. Starą ościeżnicę przykrywa się tzw. ościeżnicą nakładkowo-renowacyjną
ido niej dobiera nowe drzwi. Jeśli zdecydujecie się na zdjęcie starych, mogą was spotkać nieprzyjemne niespodzianki - od krzywizn popękające ściany. Czasem nie warto ryzykować.

ZNIKAJĄCE DRZWI

Drzwi bez widocznych framug Toteż hit ostatnich miesięcy. Zawiasy takich drzwi są wbudowane wskrzydło iościeżnicę iumoż- liwiają otwieranie skrzydła podkątem 180 st. Widać je dopiero po otworzeniu drzwi. Coś dla fanów stylu minimalistycznego.

Katarzyna Chybowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.