Rajmund Wełnic

Drop wrócił do nas. Ornitolodzy są w siódmym niebie

Drop spod Barwic to samica, ważyć może do 9 kg. Samce są nawet dwa razy większe. To jedne z większych ptaków zdolnych do lotu Fot. Ryszard Czaplewski / nadleśnictwo Połczyn Drop spod Barwic to samica, ważyć może do 9 kg. Samce są nawet dwa razy większe. To jedne z większych ptaków zdolnych do lotu
Rajmund Wełnic

Przyrodnicza sensacja w Nadleśnictwie Połczyn. Drop - ptak wymarły w Polsce przed kilkudziesięciu laty - pojawił się w okolicach Barwic.

Ostatnie dni obfitują w niezwykłe wydarzenia przyrodnicze - najpierw w okolicach Szczecinka zaobserwowano dwa żubry, teraz koło Barwic - - pojawił się drop. Okazję zobaczyć go miał Ryszard Czaplewski, leśniczy leśnictwa Ogrodno. - Samica dropia wylądowała na polu znajomego - leśnik opisuje, że ptak przechadzał się w pobliżu zabudowań gospodarskich. - Bez wątpienia pochodził z populacji wolnościowej, a mimo to nie wykazywał lęku przed człowiekiem. Dał się podejść na 30-40 metrów.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.