Dopalacze to "patoklimaty", ale pojawił się nowy "Czarodziej". Kusi zaklęciem śmierci

Czytaj dalej
Fot. Policja
mc, sz

Dopalacze to "patoklimaty", ale pojawił się nowy "Czarodziej". Kusi zaklęciem śmierci

mc, sz

MSW rozpoczęło kampanię„Narkotyki i dopalacze. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. A w Kujawsko-Pomorskiem tylko w ubiegłym roku dopalaczami zatruło się co najmniej 216 osób.

W ramach kampanii powstał już spot filmowy. - Jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenie życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne - informują urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W przekazie kampanii zwrócono również uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”.

- Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia - czerpiąc z tego spore zyski - dowiadujemy się od urzędników.

To jednak nie wszystko - akcja „Narkotyki i dopalacze zabijają” - jak słyszymy - to także wiele inicjatyw odbywających się na poziomie lokalnym. Resort poinformował, że zwrócono się do policji oraz wszystkich wojewodów o współpracę i podejmowanie działań w ramach kampanii, m.in. poprzez organizację spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mc, sz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.