Dom samotnej matki w Koszalinie do remontu. Zapadła decyzja o jego przebudowie

Czytaj dalej
Fot. Radek Koleśnik
Piotr Polechoński

Dom samotnej matki w Koszalinie do remontu. Zapadła decyzja o jego przebudowie

Piotr Polechoński

Dom Samotnej Matki w Koszalinie to szczególne miejsce. Pomoc znajdują tu matki z dziećmi, a sam dom w prezencie od miasta dostał Jan Paweł II. Teraz wymaga on generalnego remontu i wielkich nakładów. Projekt modernizacji jest już gotowy, a wniosek o dofinansowanie trafił już do Urzędu Marszałkowskiego.

Dom Samotnej Matki „Dar Życia” Caritas przy ulicy Wojska Polskiego w Koszalinie istnieje od dwudziestu sześciu lat (to jedyna tego rodzaju placówka na terenie od Szczecina po Gdańsk). Budynek został przekazany Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej jako dar dla Ojca Świętego Jan Pawła II, przez Zarząd Miasta Koszalina 31 maja 1991 r.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.