Andrzej Matys

Dobrowolnymi wpłatami chce obciążyć wiernych parafia. Pomysł sprawdza policja

Dobrowolnymi wpłatami chce obciążyć wiernych parafia. Pomysł sprawdza policja
Andrzej Matys

Policjanci z II komisariatu sprawdzają, czy Rada Parafialna i Ekonomiczna parafii św. Wojciecha działała zgodnie z prawem. Jak pisaliśmy, rada (z akceptacją proboszcza) „serdecznie prosiła” parafian „o niezwłoczne uregulowanie zaległości”, które wielu wyliczyła na kilkaset złotych.

Rzecz w tym, że żadna z rodzin, które ową „serdeczną prośbę” otrzymały nie wiedziała dlaczego i na jakiej podstawie została opodatkowana. O sprawie zrobiło się głośno, gdy białostocki fotograf opublikował na Facebooku pismo, jakie przysłała jego mamie parafia. Poinformowała w nim, że starsza pani musi uregulować 400 zł zaległości za lata 2011, 2013, 2015 i 2018. „Prośbą” zajęły się media, a zaraz potem mundurowi.

- Rzeczywiście, II Komisariat Policji w Białymstoku prowadzi postępowanie sprawdzające. Jego powodem było zawiadomienie, które mailowo wpłynęło do komendy wojewódzkiej policji - przyznaje asp. Marcin Gawryluk z biura prasowego podlaskiej policji. - To była informacja i zalecenie z jednostki nadrzędnej.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • na jakiej podstawie policjanci zajęli się sprawą

 • co o całej sprawie mówi rzecznik kurii

 • jakkomentuje to etyk 

 

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.