Joanna Krężelewska

Do użytku oddany został piąty blok. Czas na roczną przymusową przerwę

Na nowym osiedlu Biedronka mieszka już ponad trzysta osób. Wkrótce dołączą do nich lokatorzy kolejnych dwóch klatek w bloku przy ulicy Koszalińskiej Fot. Radek Koleśnik Na nowym osiedlu Biedronka mieszka już ponad trzysta osób. Wkrótce dołączą do nich lokatorzy kolejnych dwóch klatek w bloku przy ulicy Koszalińskiej
Joanna Krężelewska

Wielka radość mieszkańców z kluczy do własnego „m” mieszała się wczoraj z nutą goryczy, bowiem kolejni lokatorzy muszą uzbroić się w cierpliwość. Rozbudowa osiedla „Biedronka” musiała zostać zawieszona.

- Niestety, tak zwana „dobra zmiana” dotarła do naszej gminy - powiedział wczoraj, podczas uroczystości wręczenia kluczy do nowych mieszkań komunalnych, Waldemar Miśko, burmistrz Karlina. - Na rok musimy wstrzymać rozbudowę osiedla. Przepisy prawa podatkowego związane z farmami wiatrowymi zadziałały wstecz i nie tylko do budżetu nie wpłyną z tego tytułu środki, ale samorząd musi zwrócić pobrane pieniądze.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.