Wojciech Kulig

Do portu przypłyną łącznie 23 jachty z żeglarzami z różnych krajów

Władze miasta Darłowa zachęcają turystów do odwiedzenia portu i podziwiania jachtów Fot. Radek Koleśnik Władze miasta Darłowa zachęcają turystów do odwiedzenia portu i podziwiania jachtów
Wojciech Kulig

W poniedziałek darłowski port odwiedzą międzynarodowe regaty żeglarskie.

Międzynarodowe regaty żeglarskie rozpoczną się już jutro od wyspy Bornholm. - Miasto Darłowo jest partnerem tego projektu, więc żeglarze odwiedzą nasz port w poniedziałek. Czekamy na wizytę 23 jachtów wraz z 80 żeglarzami - zapowiada Leszek Walkiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Darłowie.

Goście przywitani zostaną muzyką szantową w wykonaniu zespołu „Niezbędny Balast” oraz zespołu Gumowe Szekle ze Słupcy. Towarzyszące motto przewodnie regat brzmi „Set Sails!” Rejs potrwa od 4 do 14 sierpnia, a uczestniczyć w nim będą żeglarze ośmiu krajów. W Darłowie, uczestnicy regat będą w godzinach popołudniowych 5 sierpnia.

Żeglarze opuszczą darłowski port jachtowy we wtorek 6 sierpnia i popłyną do Kołobrzegu. W kolejnych dniach, 7 sierpnia zacumują w Świnoujściu, dalej 8 sierpnia odwiedzą wyspę Uznam, której część należy do Polski, a znaczna większość do Niemiec. Kolejne dni regat to wizyta na Zalewie Szczecińskim (9-10.08). Od 11 do 12 sierpnia odwiedzą niemiecką marinę Krummin, 13 sierpnia będą w marinie w Marina Yachtzentrum Greifswald. - Morska przygoda promująca projekt South Coast Baltic zakończy się w przepięknej nowoczesnej marinie - Marina Kroslin, koło Penemunde - dodaje Leszek Walkiewicz.

Przypomnijmy, że władze Darłowa wspólnie z wieloma innymi marinami realizują projekt South Coast Baltic, który ma zmienić oblicze turystyki morskiej w regionie. Miasto chce żeby darłowska marina stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. W tym celu przedstawiciele ratusza biorą udział w różnych międzynarodowych warsztatach.

Obecnie organizowane są spotkania, warsztaty i wizyty w nowoczesnych marinach. Ma to na celu wypracowanie kompleksowego systemu zarządzania obszarami przygranicznymi, który łączyłby wspólny marketing i udoskonalenie usług. Projekt Południowy Bałtyk, który finansowany jest częściowo z pieniędzy unijnych, zrzesza m.in. miasta portowe z Danii, Niemiec, Polski i Litwy. Celem całego projektu jest promocja południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego, od Niemiec po Litwę. Chodzi o promowanie także morskich portów jachtowych. Programem są objęte regiony, pomiędzy którymi występują znaczące dysproporcje w poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego, dlatego udzielana pomoc koncentruje się na ich wyrównaniu.
=

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.