Piotr Polechoński

Do Galerii Emka także tędy. Dawne wejście gotowe

Przed długi czas wejście od strony ulicy Akademickiej było zamknięte i przebudowywane, co stanowiło niemałe utrudnienie dla klientów galerii. Zmieni Fot. Radosław Brzostek Przed długi czas wejście od strony ulicy Akademickiej było zamknięte i przebudowywane, co stanowiło niemałe utrudnienie dla klientów galerii. Zmieni to się już w przyszłym tygodniu
Piotr Polechoński

Od przyszłej środy - po długiej przerwie - do Emki będzie można wejść od strony ul. Akademickiej. A od 2 grudnia otwiera się tutaj sklep sieci „H & M”.

To popularne wejście przez ostatnie miesiące było zamknięte, a wcześniej przez kilka lat wyglądało dość prowizorycznie, bo do galerii od tej strony wchodziło się po mało estetycznej rampie. Teraz to się zmieni.

- Całe to wejście zostało kompletnie przebudowane - mówi Jacek Sikorski, dyrektor galerii Emka, należącej do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego LCP Properties.

- Teren w tym miejscu został wyrównany i wyłożony kostką chodnikową, która będzie biec do samej ulicy. Dzięki temu od tej strony do naszej galerii w komfortowy sposób, bez żadnych schodów, będą mogli dostać się również klienci niepełnosprawni - podkreśla Jacek Sikorski.

Dodaje też, że dwupiętrowy sklep skandynawskiej sieci odzieżowej „H & M” - który zlokalizowany jest właśnie od strony tego wejścia - zostanie otwarty już wkrótce, bo 2 grudnia (nie zabraknie windy).

Jak już informowaliśmy, w Galerii Emka trwa generalna przebudowa całego obiektu. Najważniejsze prace - i najbardziej intensywne - ruszyły wraz z początkiem października. Kompleksowo modernizowany jest parter, a to oznacza, że co jakiś czas są zamykane poszczególne jego fragmenty - te, gdzie akurat toczą się prace.

Inaczej będzie wyglądał gruntowny remont pierwszego piętra. Przez długi czas nie było pewne, czy na czas remontu będzie ono zamknięte, czy też modernizacja będzie realizowana etapami. Właściciel zdecydował się jednak na zamknięcie całej góry - stanie się to 1 stycznia.

Otwarta zostanie 17 maja przyszłego roku, czyli w dniu, na który zaplanowane jest uroczyste otwarcie całej zmodernizowanej już „Emki”.

Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.