Małgorzata Stempinska

Do Frankfurtu lecimy też zimą

Pierwsi pasażerowie z Bydgoszczy do Frankfurtu polecieli 29 marca 2016 roku. Fot. Tomasz Czachorowski Pierwsi pasażerowie z Bydgoszczy do Frankfurtu polecieli 29 marca 2016 roku.
Małgorzata Stempinska

Tak zdecydował przewoźnik, bo pasażerów na tej trasie przybywa. W lipcu będzie ich tak dużo, że Lufthansa podstawi większe maszyny.

Większe samoloty Lufthansy na trasie Frankfurt - Bydgoszcz - Frankfurt mają przede wszystkim obsłużyć większą liczbę uczestników ćwiczeń, które się odbędą w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Maszyny przewiozą również gości i zawodników startujących w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Potrwają one sześć dni - od 19 do 24 lipca br.

Większe maszyny niemieckiego przewoźnika wylądują w Bydgoszczy 15, 17, 18, 25 i 26 lipca. Mowa tutaj o samolotach Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737-300. Airbus 321 zabiera na pokład do 200 pasażerów, a Airbus 319 oraz Boeing 737-300 - ponad 140 pasażerów. Dla porównania - latający obecnie na tej trasie Bombardier CRJ900 może przewieźć maksymalnie 87 osób.

Od końca marca loty pięć dni w tygodniu

Po raz pierwszy z Bydgoszczy do Frankfurtu pasażerowie polecieli 29 marca ubiegłego roku. Początkowo loty odbywały się cztery razy w tygodniu. Jednak ze względu na duże zainteresowanie pod koniec marca tego roku przewoźnik do siatki połączeń dołożył lot we wtorek.

5 razy w tygodniu samoloty odlatują z bydgoskiego lotniska do Frankfurtu

Jak podaje Lufthansa, od uruchomienia połączenia do końca kwietnia 2016 roku na trasie Bydgoszcz - Frankfurt - Bydgoszcz przewiózł 23 299 pasażerów. Natomiast dodatkowy, wtorkowy termin w okresie od 29 marca do końca kwietnia br. wybrało 355 podróżnych.

Coraz więcej pasażerów z Torunia i innych miast

Wiadomo już, że letnia siatka lotów do Frankfurtu zostanie utrzymana także w sezonie zimowym, rozpoczynającym się 30 października.

Pasażerowie będą mieć do wyboru loty w poniedziałek, wtorek, środę, piątek oraz w niedzielę. Obsługujący to połączenie Bombardier CRJ-900 będzie startować z Frankfurtu o godz. 10.40, a w Bydgoszczy wyląduje o godz. 12.10. Samolot w drogę powrotną wystartuje o godz. 13.40, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 15.10.

Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz, cieszy się, że zainteresowanie lotami z Bydgoszczy do Frankfurtu stabilnie rośnie.

- Notujemy na tej trasie coraz więcej pasażerów nie tylko z Bydgoszczy, ale także z Torunia i innych miast regionu. Podróżni doceniają udogodnienie, jakim jest bezpośrednie połączenie autobusowe, tzn. shuttle bus z Torunia na lotnisko, i chętnie z niego korzystają. To bardzo dobra oferta zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla turystów - mówi Tomasz Moraczewski.

Warto podkreślić, że lotnisko we Frankfurcie jest portem przesiadkowym. Zatem rozpoczynając podróż w Bydgoszczy, możemy kontynuować ją w ponad 160 kierunkach oferowanych przez Lufthansę z Frankfurtu. Jest to największe z pięciu lotnisk centralnych przewoźnika.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.