Wojciech Kulig

Do Darłowa już bez utrudnień

Tylko proste prace mają wykonywać jeszcze drogowcy na trasie Dąbki - Darłowo. Po wakacjach ruszy remont wyjazdu z Darłowa na Ustkę Fot. archiwum polskapress Tylko proste prace mają wykonywać jeszcze drogowcy na trasie Dąbki - Darłowo. Po wakacjach ruszy remont wyjazdu z Darłowa na Ustkę
Wojciech Kulig

Tylko proste prace mają wykonywać jeszcze drogowcy na trasie Dąbki - Darłowo. Po wakacjach ruszy remont wyjazdu z Darłowa na Ustkę.

- Wszystkie najbardziej uciążliwe prace miały się skończyć przed sezonem i tak się stało. Nie ma już świateł i ruchu wahadłowego - tak o drodze 203 na odcinku Dąbki - Darłowo mówi Michał Żuber, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

- Wykonawca do sierpnia może prowadzić jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale nie będą one zbyt uciążliwe dla kierowców - dodaje.

Na podpisanie czeka z kolei umowa z wykonawcą kolejnego odcinka tej trasy - chodzi o blisko 2-kilometrowy wyjazd z Darłowa w kierunku Ustki. Najniższą cenę za przebudowę ulicy Tynieckiego zaoferowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia (7,8 mln złotych), a prace ruszą już po wakacjach.

Przewidziano tu kompleksową przebudowę ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni, poszerzeniem jej do normatywnych szerokości, a także przebudowę skrzyżowań, zjazdów na posesje oraz budowę ścieżki rowerowej i nowych zatok autobusowych. Na skrzyżowaniu z aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater w Darłowie powstanie małe rondo o średnicy wewnętrznej 20 metrów.

W planach jest także przebudowa odcinka do Postomina i dalej aż do granic województwa, ale to zadanie na kolejne lata.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.