Wojciech Kulig

Do Darłowa już bez utrudnień

Tylko proste prace mają wykonywać jeszcze drogowcy na trasie Dąbki - Darłowo. Po wakacjach ruszy remont wyjazdu z Darłowa na Ustkę Fot. archiwum polskapress Tylko proste prace mają wykonywać jeszcze drogowcy na trasie Dąbki - Darłowo. Po wakacjach ruszy remont wyjazdu z Darłowa na Ustkę
Wojciech Kulig

Tylko proste prace mają wykonywać jeszcze drogowcy na trasie Dąbki - Darłowo. Po wakacjach ruszy remont wyjazdu z Darłowa na Ustkę.

- Wszystkie najbardziej uciążliwe prace miały się skończyć przed sezonem i tak się stało. Nie ma już świateł i ruchu wahadłowego - tak o drodze 203 na odcinku Dąbki - Darłowo mówi Michał Żuber, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

- Wykonawca do sierpnia może prowadzić jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale nie będą one zbyt uciążliwe dla kierowców - dodaje.

Na podpisanie czeka z kolei umowa z wykonawcą kolejnego odcinka tej trasy - chodzi o blisko 2-kilometrowy wyjazd z Darłowa w kierunku Ustki. Najniższą cenę za przebudowę ulicy Tynieckiego zaoferowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia (7,8 mln złotych), a prace ruszą już po wakacjach.

Przewidziano tu kompleksową przebudowę ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni, poszerzeniem jej do normatywnych szerokości, a także przebudowę skrzyżowań, zjazdów na posesje oraz budowę ścieżki rowerowej i nowych zatok autobusowych. Na skrzyżowaniu z aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater w Darłowie powstanie małe rondo o średnicy wewnętrznej 20 metrów.

W planach jest także przebudowa odcinka do Postomina i dalej aż do granic województwa, ale to zadanie na kolejne lata.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.