Rajmund Wełnic

Deweloperzy w natarciu. Nie wszystkim w Szczecinku się to podoba

Ulica Bohaterów Warszawy, tu powstaje nowa kamienica, jej budowa nie spodobała się sąsiadom Fot. Rajmund Wełnic Ulica Bohaterów Warszawy, tu powstaje nowa kamienica, jej budowa nie spodobała się sąsiadom
Rajmund Wełnic

Kolejne inwestycje mieszkaniowe w Szczecinku. Ta na terenie dawnego dworca PKS robi wrażenie rozmachem, ta w centrum budzi kontrowersje i skargi sąsiadów.

Zacznijmy jednak od skromniejszej, co nie znaczy małej, inwestycji w centrum Szczecinka.

Na działce przy ulicy Bohaterów Warszawy powstaje już czterokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. Dziś jest tu pusty skwerek między kamienicami obok sądu, ale starsi mieszkańcy Szczecinka pamiętają zapewne stojące tu dwie parterowe chałupki, zburzone chyba jeszcze w latach 60. Od dawna mocno zaniedbana „dziura” ziejąca między kamienicami aż prosiła się o zagospodarowanie.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.