Jakub Roszkowski

Deszcz nic nie dał. Woda z Jamna znów ucieka. Widać dno

Deszcz nic nie dał. Woda z Jamna znów ucieka. Widać dno Fot. Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski

Jest w tej sprawie mnóstwo wątpliwości. Bo woda z Jamna znowu ucieka do morza i ubyło jej już około 30 procent. To bardzo dużo dla tego płytkiego akwenu. Nie można żeglować, sytuacja jest tak zła, że za miesiąc grozi nam gigantyczny wykwit sinic. Trzeba więc natychmiast zacząć wodę w jeziorze piętrzyć. Tyle że na piętrzenie nie ma pozwolenia.

To jest sytuacja wręcz przedziwna, bo wrota sztormowe, które stanęły na Kanale Jamneńskim, mają chronić region przed powodzią, ale także służyć regulowaniu poziomu wody w Jamnie. I z tej pierwszej roli wrota się wywiązują należycie, ale ta druga rola wciąż jest realizowana nielegalnie. Nie ma na nią pozwolenia wodno-prawnego.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.