Wojciech Kulig

Decyzja w sprawie SP 1 w Sławnie wstrzymana

Obecny budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie Fot. Wojciech Kulig Obecny budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie
Wojciech Kulig

To już niemal pewne. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie zostanie najprawdopodobniej przeniesiona do budynku obecnego gimnazjum.

Nastąpi to jednak najwcześniej w 2019 roku. Decyzja miała zostać podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej, lecz radni postanowili się wstrzymać.

- Radni chcą jeszcze to przedyskutować. Wkrótce przewodnicząca rady wyznaczy termin sesji - mówi nam Mieczysław Grabowski, zastępca burmistrza Sławna.

- Właściwie na razie rozstrzygane jest to, ile szkół podstawowych będzie na terenie miasta. Wiadomo, że do 2019 roku wszystkie podstawówki pozostaną w obecnych budynkach. Jeżeli będą miały być dwie szkoły podstawowe, to lepiej wyposażony będzie obiekt, w którym jest teraz gimnazjum - dodaje.

Według projektu uchwały dotyczącego dostosowania sieci szkół do nowego systemu edukacji szkoła podstawowa z Osiedla Dzieci Wrzesińskich zostanie przeniesiona do budynku po gimnazjum. Podstawówka przy ulicy Kossaka istnieje od prawie 48 lat. Część mieszkańców nie zgadza się z planowaną decyzją władz miasta.

- Czy w Sławnie jest tak mało dzieci, że trzeba likwidować szkołę? Dzieci z Osiedla Dzieci Wrzesińskich będą miały do szkoły znacznie dalej. Chyba ktoś tu nie myśli logicznie. Zresztą dzisiaj wszystko jest na opak - mówi jedna z mieszkanek ODW.

To właśnie daleka droga do szkoły jest powodem oburzenia niektórych mieszkańców osiedla.

Władze miasta przekonują jednak, że powodem zmian jest chociażby lepsze wyposażenie budynku obecnego gimnazjum. Obiekt, w którym mieści się teraz SP nr 1 ma zdecydowanie mniejszą salę gimnastyczną.

Kilka miesięcy temu na łamach naszego tygodnika burmistrz miasta informował, że do budynku po SP nr 1 najpewniej przeniesione zostanie w przyszłości przedszkole, które jest obecnie ulokowane przy ulicy Filtrowej na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.