Debiut jak marzenie

Czytaj dalej
Politechnika Świętokrzyska

Debiut jak marzenie

Politechnika Świętokrzyska

To był niesamowity debiut! Studenci Politechniki Świętokrzyskiej wygrali zawody bolidów w wyścigu na torze w Bydgoszczy. Pokonali sześć drużyn z doświadczeniem z całej Polski.

To duży sukces – mówi dr Rafał Jurecki opiekun koła naukowego Klakson. To młody zespół ale z ogromnym zapałem. Zbudował innowacyjny bolid, którego może nam pozazdrościć niejeden zespół. Większość prac studenci wykonali sami.

Na zawodach w Bydgoszczy zrobili 26 okrążeń. Zaraz za nimi uplasowała się drużyna gospodarzy z 25 okrążeniami. Resztę zespołów zostawili daleko w tyle.

W zawodach liczy się efektywność bolidu i to, ile okrążeń jest w stanie przejechać pojazd, mając do dyspozycji ograniczone źródło zasilania. Każda z drużyn używa silnika elektrycznego oraz akumulatorów samochodowych tego samego typu. Od talentu i kreatywności młodych inżynierów zależy, czy znajdą sposoby polepszenia parametrów budowanych przez siebie bolidów.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia– mówi dr Jurecki i dodaje, że prawdziwym testem dla drużyny będzie wrześniowy wyścig na torze w Poznaniu. Trzymamy kciuki!

Osoba do kontaktu: Dr hab. inż. Rafał Jurecki, opiekun koła naukowego PŚk, tel. 600 621 888

Politechnika Świętokrzyska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.