Joanna Krężelewska

Darmowe przejazdy budzą emocje. Głos zabiera kolejna grupa pasażerów

- Kilkadziesiąt złotych na transport dla osoby niepełnosprawnej, która naprawdę niewiele zarabia, to wielka ulga - przekonuje mama 24-letniego niepełnosprawnego Fot. Radosław Brzostek - Kilkadziesiąt złotych na transport dla osoby niepełnosprawnej, która naprawdę niewiele zarabia, to wielka ulga - przekonuje mama 24-letniego niepełnosprawnego koszalinianina.
Joanna Krężelewska

Z bezpłatnej komunikacji chcą też korzystać dorośli niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym i lekkim.

Pomysłów na darmowe przejazdy autobusami MZK dla uczniów było i jest wiele. Pierwszy zaprojektował Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej „Dzieciaki bez biletów” w Koszalinie. Zakładał on bezpłatną komunikację miejską dla dzieci do czasu ukończenia nauki w szkole podstawowej. Projekt trafił do kosza. Kilka tygodni temu Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, ogłosił, że rozpoczęły się prace nad nową uchwałą - ta zakłada bezpłatne przejazdy dla uczniów podstawówek, którzy mieszkają w Koszalinie. Z kolei radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, by darmowymi biletami MZK objęci zostali też uczniowie wygaszanych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

 

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.