Dalsza zabudowa mierzei to zbrodnia, czyli jezioro Jamno okiem naukowców

Czytaj dalej
Fot. FOT. RADEK KOLESNIK
Jakub Roszkowski

Dalsza zabudowa mierzei to zbrodnia, czyli jezioro Jamno okiem naukowców

Jakub Roszkowski

Dwie kwestie są najważniejsze, jeśli chodzi o ratowanie jeziora Jamno. Po pierwsze: trzeba poprawić jakość dopływów. Bo te mają wodę fatalnej wręcz jakości. A po drugie: władze Mielna muszą powstrzymać dalszą zabudowę mierzei. Bo to się skończy źle.

Grupa naukowców z Politechniki Koszalińskiej, pod przewodnictwem profesora Tomasza Heese, przedstawiła właśnie wyniki swoich wieloletnich badań, jakie przeprowadzili na jeziorze Jamno. To akwen, o którym od wielu lat jest głośno, i to nie tylko w Polsce, ale nad całym Bałtykiem. O jego stan martwią się Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.