Rafał Nagórski

Dąbki od 10 lat są uzdrowiskiem. Jubileuszowe plusy i minusy

Uzdrowiskowa miejscowość gminy Darłowo szczyci się swoim położeniem i wyjątkowym mikroklimatem. O tym będzie m.in. mowa podczas konferencji naukowej, Fot. Radek Koleśnik Uzdrowiskowa miejscowość gminy Darłowo szczyci się swoim położeniem i wyjątkowym mikroklimatem. O tym będzie m.in. mowa podczas konferencji naukowej, którą zaplanowano w najbliższy weekend
Rafał Nagórski

Konferencja naukowa, odsłonięcie ławeczki Gosiewskiego i festyn z koncertami. 16 i 17 września Dąbki będą świętowały 10-lecie nadania miejscowości statusu uzdrowiska.

- By cokolwiek zaistniało w społecznej świadomości potrzeba czasu. W przypadku uzdrowisk, ten czas mierzy się na dziesięciolecia - mówi Jan Górski, rzecznik Stowarzyszenia Przyjaciół Uzdrowiska Dąbki, który liczy na to, że o tym miejscu będzie mówiło się coraz więcej i coraz lepiej.

Miejscowość szczyci się swoim wyjątkowym położeniem tuż przy mierzei oddzielającej jezioro Bukowo od Bałtyku i w najbliższy weekend świętować będzie 10-lecie nadania jej statusu uzdrowiska.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rafał Nagórski

Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w 2001 roku jako student… ekonomii. Kiedyś były specjalizacje tematyczne, dzisiaj ich już nie ma. Pracuję jako dziennikarz, redaktor, czasem jako wydawca. Pasja numer jeden to sport. Niemal wszystkie dyscypliny, ale z piłką nożną na pierwszym miejscu. Pasja numer dwa to podróże, przede wszystkim górskie wyprawy. W wolnym czasie próbuję zadbać o dobrą formę fizyczną.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.