Joanna Krężelewska

Czy celibat jest fikcją? Spotkanie z pisarką Martą Abramowicz

Czy celibat jest fikcją? Spotkanie z pisarką Martą Abramowicz Fot. Radek Koleśnik
Joanna Krężelewska

Choć słyszała wiele historii o dzieciach księży, przez dwa lata pracy nad książką zaledwie kilka osób zdecydowało się przełamać tabu i opowiedzieć jej o sobie. Czy celibat jest fikcją? Czy jest warunkiem niezbędnym, by być kapłanem? Jak żyją dzieci księży? To tylko ułamek z wielu pytań, na które odpowiedzi szukała Marta Abramowicz.

- Mogliśmy i możemy poznać Martę Abramowicz z dwóch głośnych książek - reportaży: „Zakonnice odchodzą po cichu” oraz najnowszej „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Jest reporterką, badaczką społeczną, działaczką na rzecz praw człowieka - wyliczał, przedstawiając pisarkę, Dariusz Pawlikowski, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.